Polski
W CZYM MOŻEMY CI POMÓC?
022 116 81 07

CAMPINGI NA WĘGRZECH

Węgry - wymarzony urlop na campingu
Węgry stały się bardzo popularnym kierunkiem wakacyjnym dla Polaków. Węgry posiadają wspaniałe zabytki architektoniczne oraz cudowne środowisko naturalne, rzeki, lasy, jeziora. Węgry słyną z produkcji wina oraz ze swoich wspaniałych kąpielisk termalnych. Każdy znajdzie tutaj coś co pokocha. Czytaj więcej
LUX-camp jest członkiem
Polskiego Związku
Organizatorów Turystyki
Pakiet
bezpieczeństwa
Bezpieczne
Płatności online
Popularne regiony - Węgry Lista najpopularniejszych destynacji Węgry
Balaton
Węgry przyciągają wczasowiczów piękną pogodą, wysokimi temperaturami oraz zielenią, wśród której zażyć można błogiego odpoczynku. Balaton to najw...
Więcej info 3 dostępne campingi
Camping  Węgry- camping w  Balaton - wakacje w domkach campingowych I namiotach
Najważniejsze info
Ciepła woda
Pasma górskie
Atrakcje dla całej rodziny
Tanie domy mobilne
MAPA

Dlaczego Węgry są idealnym miejscem na luksusowy camping?

Węgry - "wschodni bastion Europy"
Węgry to  bardzo urokliwe państwo. Kraj położony w przeważającej części w nizinnej i równinnej Kotlinie Panońskiej, charakteryzuje się ciepłym i umiarkowanym klimatem, dlatego też jest doskonałym wyborem na spędzenie urlopu na campingu. Podczas długiego lata, średnie dobowe temperatury dochodzą nawet do 25 stopni Celcjusza. Węgry inwestują w rozwój turystyki, co owocuje około 10 milionami turystów każdego roku. Wybierając się do Węgier trzeba koniecznie zaznajomić się z wyśmenitą gastronomią oraz cudownymi winami.
Najważniejsze powody, dla których warto wybrać się na camping na Węgry:
  • jedna z najpiękniejszych europejskich stolic - Budapeszt- Perła Dunaju
  • druga co do wielkości i niezwykle majestatyczna rzeka w Europie - Dunaj
  • Balaton - największe jezioro Europy Środkowej
  • liczne kąpieliska termalne
  • malownicze uliczki i zakątki Debreczyna

Najlepsze regiony na camping na Węgrzech


Wśród innych atrakcji, trzeba wspomnieć o piaszczystej plaży, idealnej na leżakowanie, nartach wodnych i licznych obiektach sportowych oraz boiskach. Dzięki rejsom odbywającym się z portu, możesz zobaczyć m.in. malowniczy półwysep Tihany.

Camping Sarvar
Położony jest nad niewielkim jeziorem Sarvar, w zachodnich Węgrzech. Największą atrakcją w okolicy jest położone po sąsiedzku termalne SPA, znane z ciepłych wód (nawet 43 stopnie Celcjusza) o zdrowotnym działaniu. Tuż obok campingu znajduje się Linowy Park Przyrody, w którym można przeżyć wspaniałą rodzinną przygodę.
Balaton
Położony jest w południowo-zachodnich Węgrzech, jego nazwę tłumaczy się jako "błotne" lub "płytkie" jezioro. Średnia temperatura w lecie wynosi około 23 stopni Celcjusza, więc, jeśli lubią Państwo wakacyjne kąpiele i wypoczynek na plaży, luksusowy camping proponowany przez Lux-camp będzie świetnym wyborem. Sezon trwa od końca maja do ostatnich dni sierpnia.

Camping Füred
Ten luksusowy camping nad Balatonem posiada wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych takich jak: place zabaw, zjeżdżalnie, baseny kąpielowe.

Natura, klimat i gastronomia na Węgrzech

Węgierska tradycyjna kuchnia
Kuchnia węgierska jest sławna na całym świecie. To stąd pochodzi znany w każdym zakątku globu gulasz (z węg. gulyás), tradycyjnie jedzony na ostro z papryką. Warto spróbować również zupy rybnej- halászlé, Wspaniałym deserem będzie słodki, kakaowy Tort Dobosa.
Pisząc o kuchni węgierskiej nie wolno nie wspomnieć o wspaniałych winach węgierskich. Najbardziej znane wino to oczywiście Tokaji. W różnych węgierskich miejscowościach w trakcie sezonu odbywają się liczne degustacje wina. Największy festiwal odbywa się w Zamku Budzińskim w Budapeszcie. Latem, wokół jeziora Balaton odbywają się małe festiwale wina połączone z degustacją.
Aktywny wypoczynek na Węgrzech
Najsłynniejsze oraz największe plaże w kraju znajdują się oczywiście nad Balatonem. Nie bez powodu jest on czasem nazywany "morzem". Choć piaszczystych plaż jest stosunkowo mało, dominują trawiaste z wieloma rozrywkami dla całej rodziny. Na urlop na campingu z dziećmi polecane jest raczej południowe wybrzeże, z racji znacznie płytszego poziomu wód.

Atrakcje na Węgrzech
Najważniejszymi ośrodkami turystycznymi w kraju są oczywiście stolica - Budapeszt oraz Balaton. Warto, udać się na wypoczynek na Węgry w trakcie festiwalu wina, który odbywa się w różnych miejscowościach winiarskich od sierpnia do październia.
WYBIERZ ZAKWATEROWANIE
TWOJA REZERWACJA
Do góry