Polski
W CZYM MOŻEMY CI POMÓC?
022 116 81 07

Campingi w Styrii

Styria - camping obok winnic jedynych w swoim rodzaju
Styria, drugi co do wielkości kraj związkowy położony w południowej Austrii, jest niezwykle interesującą destynacją dla turystów poszukujących luksusowego campingu. Region swój niepowtarzalny urok zawdzięcza nadzwyczajnego wprost bogactwu naturalnych krajobrazów i doskonale przygotowanej bazie noclegowej pełnej atrakcji dla odwiedzających. Czytaj więcej
Zresetuj kryteria
Wybrano:
1 dostępny camping
Sortuj:
Niestety poniższe zakwaterowania są w całości zarezerwowane w wybranym terminie
Vent venligst
PROSIMY CZEKAĆ TRWA WYSZUKIWANIE DOSTĘPNYCH TERMINÓW!
Przyjazd
Liczba osób
Przejdź
Zobacz więcej miejsc campingowych
Dopasuj rezultaty
TYP ZAKWATEROWANIA
LICZBA OSÓB
UDOGODNIENIA
ODLEGŁOŚĆ OD PLAŻY
PIES
CAMPING DLA
ROZMIARY MIEJSCA
Intet resultat

Nie znaleźliśmy wyników, które odpowiadają kryteriom Twojego wyszukiwania. Kliknij "Wróć" i spróbuj ponownie.
Intet resultat

Region nie zawiera miejsc pasujących do następujących kryteriów:Nie znaleziono wyników spełniających kryteria wyszukiwania.
Intet resultat

ZMIEŃ KRYTERIA WYSZUKIWANIA

Niestety, - brak rezultatów
Niestety - niemożliwe
Niestety - niemożliwe
<< Wróć
 
Styria, Austria
POKAŻ MAPĘ

Czemu Styria jest świetnym miejscem na camping?

Niezapomniany urlop
Rejony dzisiejszej Styrii zostały zasiedlone przez ludy słowiańskie we wczesnym średniowieczu.Przez wieki zmieniało się panowanie nad tymi ziemiami, by finalnie stać się austriacką prowincją ze stolicą w Grazie, będącym drugim największym miastem w Austrii. Styria jest znana na świecie z produkcji oleju z pestek dyni oraz wieloletnich tradycji winiarskich, charakterystycznych jedynie dla tego rejonu. Nieopodal luksusowych campingów są liczne ścieżki rowerowe oraz trasy piesze. Możecie Państwo korzystać także z placów zabaw, basenów oraz SPA. Urlop spędzony na campingu stanie się niezapomniany.
Najważniejsze powody, dla których warto wybrać się na camping do Styrii:

  • Liczne trasy rowerowe o zróżnicowanej trudności
  • Graz - Stare Miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO
  • Malownicze górskie jeziora i lodowiec Dachstein
  • Wino produkowane tylko w tym regionie

Gdzie wybrać camping i co zwiedzić?

Zabytki
Największą uwagę w pobliżu campingu przykuwa okolica zwana "drewnianą ulicą". Jest to szereg budowli, w skład których wchodzą m.in. stare młyny i chaty, ukazujące bogactwo wzornictwa i różnorodność wykorzystania drewna. Między modnymi galeriami i pracowniami artystycznym można znaleźć także galerię Hansa Leitnera, przedstawiającego na swych obrazach czar tradycyjnych, lokalnych domów.
Bella Austria
Idealne miejsce na rodzinny wyjazd. Bella Austria położona jest na wysokości 800 metrów w Katschtal, pośród drzew i łąk. Na terenie luksusowego campingu znajdują się m.in. odkryty basen i duży plac zabaw dla dzieci. Dnie warto spędzać na górskich, pieszych wycieczkach, po powrocie możecie Państwo zregenerować się w saunie, by wieczorem odwiedzić miejscowy bar.

Atrakcje i gastronomia regionu

Luksusowe miejsca campingowe można odszukać dzięki Lux-Camp także w pobliżu stolicy. W Grazie znajdziecie Państwo wiele zabytkowych budowli sakralnych i świeckich oraz wąskich, majestatycznych uliczek.

Jedzenie i picie w Styrii
Tradycyjnym daniem styryjskim, znanym w całym kraju, jest backhendl. To sałatka z panierowanym kurczakiem i dressingiem, oczywiście w postaci oleju z pestek dyni - nazywanym często "czarnym złotem Styrii". Popularny jest także lungenbraten, czyli opiekany filet z wołowiny. Wieczór podczas urlopu na campingu warto umilić sobie winem z najwyższych w Europie winnic, położonych 600 metrów n.p.m.
Atrakcje w Styrii
Spędzając urlop na campingu, warto poświęcić wolną chwilę na atrakcje dostępne w regionie. Bardzo popularna jest jazda na rowerze, w Styrii znajduje się wiele tras dla cyklistów na czele z najdłuższą liczącą 365 km trasą rzeki Mur. Wiedzie od źródeł w Wysokich Taurach do Bad Radkersburg. Obszar Salzkammergut dawniej był znany z wydobycia soli, obecnie słynie z malowniczo położonych górskich jezior. Natomiast masyw górski Dachstein, zbudowany z wapieni, pełen jest jaskiń i innych form krasowych. Tutaj też znajduje się słynny lodowiec o takiej samej nazwie.
WYBIERZ ZAKWATEROWANIE
TWOJA REZERWACJA
Do góry