Polski
W CZYM MOŻEMY CI POMÓC?
022 116 81 07

CAMPING W NORMANDII

Normandia - luksusowy camping na północy Francji
Normandia to przepiękne miasteczka, liczne restauracje, wspaniała oferta gastronomiczna, piękne porty, różnorodność krajobrazów. Normandia to niezwykłe historyczne miejsce, które naprawdę warto poznać. Sprawdź naszą ciekawą ofertą zakwaterowań na kempingu i zarezerwuj już teraz wspaniałe wakacje z LUX-camp. Czytaj więcej
Zresetuj kryteria
Wybrano:
1 dostępny camping
Sortuj:
Niestety poniższe zakwaterowania są w całości zarezerwowane w wybranym terminie
Vent venligst
PROSIMY CZEKAĆ TRWA WYSZUKIWANIE DOSTĘPNYCH TERMINÓW!
Przyjazd
Liczba osób
Przejdź
Zobacz więcej miejsc campingowych
Dopasuj rezultaty
TYP ZAKWATEROWANIA
LICZBA OSÓB
UDOGODNIENIA
ODLEGŁOŚĆ OD PLAŻY
CAMPING DLA
ROZMIARY MIEJSCA
Intet resultat

Nie znaleźliśmy wyników, które odpowiadają kryteriom Twojego wyszukiwania. Kliknij "Wróć" i spróbuj ponownie.
Intet resultat

Region nie zawiera miejsc pasujących do następujących kryteriów:Nie znaleziono wyników spełniających kryteria wyszukiwania.
Intet resultat

ZMIEŃ KRYTERIA WYSZUKIWANIA

Niestety, - brak rezultatów
Niestety - niemożliwe
Niestety - niemożliwe
<< Wróć
 
Normandia, Francja
POKAŻ MAPĘ

Dlaczego Normandia jest idealnym miejscem na camping?

Historyczny region
Normandia została pierwotnie zasiedlona przez Wikingów (Normanów), jej dzisiejszą nazwę tłumaczy się dosłownie jako "Ziemię Ludzi Północy". Obejmuje głównie tereny nizinne, a jej powierzchnia stanowi 5% obszaru Francji. Jest miejscem bogatym w zabytki i liczne pomniki natury.
Najważniejsze powody, dla których warto wybrać się na camping w Normandii:

  • Mont Saint-Michel - wyspa pływowa ze średniowiecznym klasztorem wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO
  • Plaża Omaha - miejsce historycznego lądowania aliantów podczas II wojny światowej
  • Giverny - rezydencja słynnego malarza Claude Moneta
  • Caen i La Havre - najsłynniejsze miasta regionu

Gdzie znajdziesz najlepsze miejsce campingowe i kiedy najlepiej podróżować?

Pogoda i klimat w Normandii
W północnej Francji dominuje klimat oceaniczny. Charakteryzuje się on umiarkowanie ciepłym latem i łagodną zimą, co sprawia że niemal każda pora roku jest odpowiednia, by wybrać się na luksusowy camping. Najlepszą porą na rodzinny wypoczynek będzie okres od maja do końca października.
Cote de Nacre
To doskonałe miejsce na urlop na campingu w gronie rodziny. Położony w pobliżu stolicy regionu, Caen, oferuje liczne atrakcje dostosowane dla dzieci, takie jak plac zabaw czy boiska. Goście odwiedzający ten luksusowy camping bardzo cenią sobie nowoczesny basen. Tego typu atrakcje pozwolą na zdrowy i aktywny wypoczynek, wieczorem natomiast można spędzić przyjemne chwile w miejscowym barze i restauracji.

Oferta gastronomiczna oraz najpiękniejsze miejsca do zwiedzania

Zabytki
Chlubą Normandii jest Mont Saint-Michel, wyspa pływowa położona w Zatoce Wzgórza Świętego Michała. Z kontynentalną Francją połączona jest groblą o szerokości 1800 metrów. Liczące sobie ponad 1000 lat opactwo benedyktyńskie to jedno z najpopularniejszych pod względem turystycznym miejsc w kraju. Caen, mieszczące się nad rzeką Orne, zostało założone przez Wilhelma Zdobywcę w drugiej połowie XI wieku jako główna rezydencja. Do dziś zachował się zamek i dwa majestatyczne opactwa. W Le Havre znajduje się Pont de Normandie, jeden z najsłynniejszych w Europie podwieszanych mostów - liczy sobie niemal 3 km długości! Bardzo ważnym punktem w regionie jest także wspomniana już plaża Omaha.
Oferta gastronomiczna
Normandia jest ojczyzną serów Camembert. Według legendy ten wspaniały rodzja sera, jeszcze w połowie XIX wieku stał się ulubionym przysmakiem Napoleona III, który rozkazał, by był stale transportowane do Paryża. Dzisiaj można dowiedzieć się wszystkiego o produkcji sera Camembert odwiedzając serowarnię i muzeum w miejscowości Livarot. Będąc w Normandii warto spróbować wspaniałych owoców morza. Furorę robią małże przyżądzone w sosie z sera Roquefort, winnym lub camembert. Osoby kochające słodycze powinny skosztować wspaniałych naleśników w jednej z lokalnych naleśnikarni. Doskonale znane są również tutejsze alkohole wytwarzane z jabłek. Cydr oraz 55% Calvados często podaje się do obiadu, by wspomóc trawienie.

WYBIERZ ZAKWATEROWANIE
TWOJA REZERWACJA
Do góry