Polski
W CZYM MOŻEMY CI POMÓC?
022 116 81 07

CAMPING W HOLANDII

Camping w Holandii – różnorodność atrakcji
Usytuowane w najpiękniejszych regionach kraju zakwaterowania Lux- camp na najlepszych campingach, umożliwiają zarówno obcowanie z dziką naturą, jak i z niezwykle bogatą wielowiekową kulturą. Lux-camp oferuje bardzo dobrze wyposażone domki campingowe i luksusowe namioty. Czytaj więcej
LUX-camp jest członkiem
Polskiego Związku
Organizatorów Turystyki
Pakiet
bezpieczeństwa
Bezpieczne
Płatności online
Popularne regiony - Holandia Lista najpopularniejszych destynacji Holandia
Wybrzeże Holandii
Wybrzeże Holandii w geografii tego kraju odgrywa istotną rolę. Istnieje nawet powiedzenie: Bóg stworzył morze, Holendrzy zaś wybrzeże - ze względu na fa...
Więcej info 2 dostępne campingi
Camping  Holandia- camping w  Wybrzeże Holandii - wakacje w domkach campingowych I namiotach
Najważniejsze info
Piękne miasta portowe
Plaże przyjazne dzieciom
Wspaniała kultura
Zachwycająca przyroda
MAPA

Dlaczego camping w Holandii jest tak atrakcyjny?


Prawdziwy rozkwit Holandii nastąpił dopiero w XVII wieku po podpisaniu pokoju westfalskiego w 1648 roku. Rozwój handlu morskiego zapoczątkował złoty wiek kraju. Bogacenie się społeczeństwa zaowocowało niezwykłym rozwojem sztuki i życia kulturalnego. W Amsterdamie, Hadze czy Goudzie można nadal podziwiać dawne domy handlowe i bogate rezydencje oraz „hofjesy”, czyli stare domy przyklasztorne.  Bogactwo sztuki tamtego okresu dostępne jest w wielu muzeach. Nieodłącznym elementem terenów są wiatraki, używane pierwotnie do osuszania terenów zajętych przez jeziora. Holandia to też największy producent cebulek tulipanowych na świece, zatem  tulipanowe pola pokrywają znaczną część kraju. Kontrastem dla uprzemysłowionego i rozwiniętego kulturalnie południa jest surowa Fryzja.
Najważniejsze powody, dla których warto wybrać się na camping do Holandii:
  • Amsterdam – bogactwo muzeów i barwność współczesnej cywilizacji
  • Haga – siedziba Parlamentu i Madurodam czyli Holandia w pigułce
  • Aalsmeer – największa na świecie giełda kwiatów i tulipanowe szaleństwo w Keukenhof
  • majestatyczne wiatraki
  • urokliwe kanały i Giethoorn - zwany Wenecją Północy
  • dzikie wydmy Fryzji
Holandia, czyli kraina niezwykłych ludzi i bogatej historii
Początki osadnictwa na terenach współczesnej Holandii sięgają VI tysiąclecia p.n.e. Począwszy od VIII wieku  osadnicy zaczęli  osuszać bagienne grunty, wyrywając morzu ziemię. Obecnie 25% kraju to tereny poniżej poziomu morza.

Popularne regiony na camping w Holandii


Można pograć w tenisa czy w mini golfa. Animatorzy organizują wspólne zabawy i wycieczki.  W bliskiej odległości od campingu znajduje się urokliwa piaszczysta plaża. Wypoczynkowi sprzyjają też luksusowe warunki pobytu w domach campingowych.

Camping de Krim
Położony na usytuowanej na Morzu Północnym wyspie Textel,  Camping de Krim to miejsce dla każdego bez względu na wiek. Dzieci mają tu place zabaw i miejsca rozrywki. Na osoby starsze czekają wydmy i malownicze tereny, które można przemierzać pieszo lub na rowerach. Atrakcją jest też miejscowa latarnia morska.
Küstenregion
Tereny przybrzeżne Holandii charakteryzują się pięknymi wydmami. Ponadto są tu skupiska wysp połączonych z lądem groblami i tamami. Jeśli zdecydują się  Państwo na spędzenie urlopu na jednym z campingów Lux-camp, to latem można tu wypoczywać na malowniczych plażach oraz zażywać kąpieli.

Camping Duinrell
Camping Duinrell to atrakcyjne miejsce dla całej rodziny.  Usytuowany w otoczeniu malowniczej przyrody park rozrywki zapewnia ekscytującą zabawę przez cały rok. Zjeżdżalnie, sauny, roller coastery, baseny pozwalają na całkowity relaks. Trudno się tu nudzić.

Gastronomia, atrakcje i plaże Holandii


W największym porcie świata w Rotterdamie organizowane są liczne rejsy wycieczkowe. W Holandii styka się surowość natury ze światowym blichtrem.

Tradycyjna kuchnia holenderska
Tradycyjna kuchnia holenderska jest związana z rolniczą przeszłością tego kraju. W holenderskiej kuchni dominują sery, świeże ryby, mleko i jego przetwory, pieczywo, ziemniaki, kapusta. Do tradycyjnych holenderskich potraw należą: zupa rybna, hutspot podawany z kapustą czerwoną, kiszoną lub endywią, a także naleśniki na słodko. Najpopularniejszym napojem jest piwo.
Plaże i natura w Holandii
Holenderskie plaże są zróżnicowane. Większość pokrywa miałki, biały piasek. Liczne plaże znajdują się też na południu kraju. Oferują zróżnicowany krajobraz oraz warunki do uprawiania sportów i jazdy na rowerze.

Atrakcje w Holandii
Holandia dba o turystów. Każdy może tu znaleźć coś dla siebie. Na miłośników sztuki czekają liczne muzea z dziełami światowej sławy artystów. Osoby kochające naturę mogą odwiedzić liczne parki narodowe czy piękne śródlądowe wydmy niedaleko s’-Hertogenbosch. Rodziny z dziećmi powinny odwiedzić jeden z wielu fantastyczych parków rozrywki.
WYBIERZ ZAKWATEROWANIE
TWOJA REZERWACJA
Do góry