Polski
W CZYM MOŻEMY CI POMÓC?
022 116 81 07

CAMPING W BURGUNDII I DORDOGNE

Camping w Burgundii i Dorgodne - odkryj inne oblicze Francji
Mało jest regionów we Francji i w całym świecie tak słynnych jak Burgundia i przylegający do niej departament Dorgodne, będący już częścią równie znanej i pięknej Akwitanii. Miejsce to jest oczywiście ojczyzną najlepszych win na świecie, ale to także doskonałe miejsce na urlop na campingu. Czytaj więcej
Zresetuj kryteria
Wybrano:
2 dostępne campingi
Sortuj:
Niestety poniższe zakwaterowania są w całości zarezerwowane w wybranym terminie
Vent venligst
PROSIMY CZEKAĆ TRWA WYSZUKIWANIE DOSTĘPNYCH TERMINÓW!
Przyjazd
Liczba osób
Przejdź
Zobacz więcej miejsc campingowych
Dopasuj rezultaty
TYP ZAKWATEROWANIA
LICZBA OSÓB
UDOGODNIENIA
ODLEGŁOŚĆ OD PLAŻY
PIES
CAMPING DLA
ROZMIARY MIEJSCA
Intet resultat

Nie znaleźliśmy wyników, które odpowiadają kryteriom Twojego wyszukiwania. Kliknij "Wróć" i spróbuj ponownie.
Intet resultat

Region nie zawiera miejsc pasujących do następujących kryteriów:Nie znaleziono wyników spełniających kryteria wyszukiwania.
Intet resultat

ZMIEŃ KRYTERIA WYSZUKIWANIA

Niestety, - brak rezultatów
Niestety - niemożliwe
Niestety - niemożliwe
<< Wróć
 
Dordonia, Francja
POKAŻ MAPĘ

Dlaczego warto wybrać camping w Burgundii i Dorgodne?


Z biegiem lat znaczenie to coraz bardziej malało, aż do stanu, który mamy dziś. Stolica regionu - Dijon - jest obecnie mało znaczącym, drugorzędnym wręcz miastem, polityczne i religijne centrum pozostaje tylko wspomnieniem. Wciąż żyje poczucie odrębności od reszty Francji, wspaniałe zabytki - zwłaszcza kościoły i opactwa oraz najlepsze winiarnie pod słońcem. To samo dotyczy Dorgodne, jedyną różnicą jest to, że poza winem okolica ta słynie z trufli. Region oferuje wspaniałą przyrodę, krajobraz i cudowny mikroklimat, który sprzyja winoroślom oraz ludziom, a zwłaszcza wszystkim amatorom luksusowego campingowania. Niewielka, ale w pełni rozbudowana baza noclegowa i małe natężenie ruchu to tylko niektóre argumenty „za”.
Najważniejsze powody, dla których warto wybrać się na camping do Burgundii i Dorgodne:

  • Fascynują kraina, gdzie historia jest wciąż żywa
  • Wino nigdzie nie będzie lepsze, a trufle smaczniejsze
  • Zabytki i unikalna kultura odróżniają je od reszty Francji
  • Wygodne domki campingowe lub wyjątkowe, luksusowe namioty
Bourgogne, a więc po polsku Burgundia, swego czasu (a ściślej: do roku 1477, w którym Księstwo Burgundzkie wcielono do Francji) było centrum życia religijnego i politycznego całej Francji.

Luksusowy camping w malowniczym otoczeniu

Natura w Burgundii i Dorgodne
Niemożliwym jest opisanie w kilku słowach tego, co te regiony mają do zaoferowania. Rozległe, skąpane w ciepłych promieniach słońca winnice, spośród których niezauważanie wręcz wynurzają się małe wioski, w których czas - zdaje się - stoi w miejscu. Dolina rzeki Dorgodne (od której nazwę wziął cały region) malowniczo opada coraz niżej, a oplatająca ją sieć szlaków turystycznych (ponad 1130 km) pozwala na pełny kontakt z cudami natury. Spragnieni lokalnego kolorytu turyści mogą podążyć dalej, przekroczyć granicę (jedynie umowną, bo niezauważalną) z Burgundią i zatopić się w spokojnym, idyllicznym krajobrazie.
Le Val d’Ussel - wymarzone, luksusowe miejsce campingowe
Camping Le Val d’Ussel położony jest u stóp malowniczej wioski Proissans, niedaleko której odbywa się słynny targ w Sarlat, którego tradycje sięgają wieków średnich. Sam obiekt oferuje wszelkie udogodnienia oraz bogatą ofertę rozrywek. Na jego terenie znajdują się boiska do siatkówki, obowiązkowy dla tego typu ośrodków basen, a także minigolf, kort tenisowy oraz wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Całe rodziny mogą bawić się podczas wieczorów karaoke czy różnorakich wieczorów tematycznych. Jest to wspaniałe miejsce na rodzinne wakacje na campingu. Zarezerwuj nocleg z LUX - camp.

Atrakcje w Burgundii i Dorgodne


Obszar jest wręcz stworzony do gry w golfa, amatorzy wodnych sportów także odnajdą tu coś dla siebie. Nie można też pominąć mnogości zabytków i architektonicznych skarbów, jak choćby słynnego pałacu w Périgord Noir wraz z doliną Vezere i jej prehistorycznymi malowidłami. Wszystko to (i wiele więcej) czeka na Państwa podczas urlopu na campingu z LUX-camp.
Atrakcje w Burgundii i Dorgodne
Można powiedzieć, że w tym regionie atrakcją jest wszystko, sama codzienność tutejszego życia to przeżycie, jakiego nie da się doświadczyć nigdzie indziej. Spacer po winnicach, degustacja wywarzanych na miejscu trunków, a także innych lokalnych specjałów: trufli, ślimaków czy paté de foie gras. Nie oznacza to, region nie oferuje bardziej współczesnych rozrywek.
WYBIERZ ZAKWATEROWANIE
TWOJA REZERWACJA
Do góry