Polski
W CZYM MOŻEMY CI POMÓC?
022 116 81 07

Campingi w Dolinie Loary

Luksusowy camping w magicznej Dolinie Loary
Dolina Loary wpisana w 2000 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO obejmuje środkowy bieg rzeki i departamenty Loiret, Loir-et-Cher, Indre-et-Loire i Maine-et-Loire. To wszystko sprawia, że region jest luksusowym miejscem campingowym. Czytaj więcej
Zresetuj kryteria
Wybrano:
1 dostępny camping
Sortuj:
Niestety poniższe zakwaterowania są w całości zarezerwowane w wybranym terminie
Vent venligst
PROSIMY CZEKAĆ TRWA WYSZUKIWANIE DOSTĘPNYCH TERMINÓW!
Przyjazd
Liczba osób
Przejdź
Zobacz więcej miejsc campingowych
Dopasuj rezultaty
TYP ZAKWATEROWANIA
LICZBA OSÓB
UDOGODNIENIA
ODLEGŁOŚĆ OD PLAŻY
CAMPING DLA
ROZMIARY MIEJSCA
Intet resultat

Nie znaleźliśmy wyników, które odpowiadają kryteriom Twojego wyszukiwania. Kliknij "Wróć" i spróbuj ponownie.
Intet resultat

Region nie zawiera miejsc pasujących do następujących kryteriów:Nie znaleziono wyników spełniających kryteria wyszukiwania.
Intet resultat

ZMIEŃ KRYTERIA WYSZUKIWANIA

Niestety, - brak rezultatów
Niestety - niemożliwe
Niestety - niemożliwe
<< Wróć
 
Dolina Loary, Francja
POKAŻ MAPĘ

Dlaczego warto wybrać camping w Dolinie Loary?

Urzekające zamki Doliny Loary
W Dolinie Loary warto zobaczyć przede wszystkim dwa zamki, które związane są z historią naszego kraju. Urzekającą kręconą klatkę schodową największego ze wszystkich obiektów - zamku w Chambord zaprojektował prawdopodobnie sam Leonardo da Vinci. W zamku tym, po ucieczce z kraju, w latach 1724-1733 mieszkał król Stanisław Leszczyński. Do zamku w Blois uciekł z kolei pierwszy polski król-elekt i król Francji Henryk Walezy. Jakie tajemnice kryje jeszcze ten region? Warto je poznać, korzystając z noclegów w jednym z najlepszych miejsc do spędzenia urlopu na campingu.
Najważniejsze powody, dla których watro się wybrać na camping w Dolinie Loary:

  • Ponad 300 średniowiecznych i renesansowych zamków oraz pałaców wzniesionych w dobie oświecenia
  • Idealna symbioza przyrody, urokliwych miasteczek i wiekowych zabytków
  • Piękno i wartość kulturowa regionu dostrzeżona przez UNESCO
  • Wyjątkowa przyroda otaczająca Loarę - najdłuższą rzekę Francji
Loara jest najdłuższą rzeką Francji - ciągnie się niczym błękitna wstęga przez 1020 km, a razem z dorzeczami zajmuje nieco ponad 120 000 km kwadratowych. Rzeka ma swoje źródło w Masywie Centralnym, a uchodzi do Zatoki Biskajskiej.

Gdzie można znaleźć luksusowe miejsca campingowe?

Yelloh! Village Parc du Val de Loire
Camping luksus w departamencie Indre-et-Loire, idealne miejsce dla osób planujących zwiedzanie zamków. Na potrzeby turystów przygotowano kampery i bungalowy do wynajęcia. Można korzystać ze sklepu, restauracji i baru. Dostępna jest pralnia i suszarnia, a także pomieszczenie do przewijania niemowląt i łazienka dla osób niepełnosprawnych. Wśród atrakcji warto wymienić choćby siatkówkę, golfa, tenisa, ping-ponga, plac zabaw, animacje dla dzieci i dwa baseny ze zjeżdżalnią.
Des Alicourts Resort
Luksusowy camping położony w departamencie Loir-et-Cher. Wymarzone miejsce dla rodzin z dziećmi. Korzystać można z grilla, restauracji, baru, pralni i kilku sklepów. Miłośnicy plażowania chętnie spędzają czas nad jeziorem, a zapaleni pływacy na basenie ze zjeżdżalnią i atrakcjami dla dzieci. W wolnym od zwiedzania czasie można grać w golfa, tenisa ziemnego i stołowego, piłkę siatkową i nożną. W ośrodku jest sieć WiFi.

Plaże, natura i atrakcje Doliny Loary

Atrakcje w Dolinie Loary
Nie ma wątpliwości, że zamki i pałace to najważniejsze atrakcje tej części Francji. Warto jednak zwiedzić także najważniejsze miasta regionu – Nantes i Orlean. Pierwsze znane jest głównie jako miasto rodzinne Juliusza Verne’a i miejsce wydania edyktu nantejskiego kończącego 30 lat wojen religijnych we Francji, drugie kojarzone jest przede wszystkim natomiast z Joanną d’Arc.
Plaże i natura w Dolinie Loary
Chcąc spędzić trochę czasu nad wodą, warto wybrać się nad brzeg Loary albo jednego z wielu jezior. Tutejsza roślinność zachowała swój całkowicie naturalny stan. W Dolinie Loary podziwiać można zalewane łąki, piaszczyste wyspy w zakolach rzeki i wiele innych małych cudów natury. Stojąc na brzegu, można spotkać bobry i wiele gatunków ptaków wodnych.
WYBIERZ ZAKWATEROWANIE
TWOJA REZERWACJA
Do góry