Polski
W CZYM MOŻEMY CI POMÓC?
022 116 81 07

CAMPINGI W AUSTRII

Camping w przepięknej scenerii - Austria
Usytuowana w malowniczych Alpach, Austria potrafi zaskakiwać. Kraj zachwyca, o każdej porze roku. Górskie powietrze, wielkie jeziora, błękitne niebo i widok rozległych gór zauroczy każdego. Sprawdź wspaniałą ofertę campingów w Austrii oferowaną przez firmę LUX-camp. Czytaj więcej
LUX-camp jest członkiem
Polskiego Związku
Organizatorów Turystyki
Pakiet
bezpieczeństwa
Bezpieczne
Płatności online
Popularne regiony - Austria Lista najpopularniejszych destynacji Austria
Salzburg
Austria to kraj o bogatej historii. Niegdyś mocarstwo na skalę europejską i nie tylko, dziś utraciła na militarnym i politycznym znaczeniu. Wciąż jednak ...
Więcej info 1 dostępny camping
Camping  Austria- camping w  Salzburg - wakacje w domkach campingowych I namiotach
Najważniejsze info
Wspaniałe zabytki architektoniczne
Ciekawa kultura
"Mały raj"- piękne krajobrazy
Wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych
MAPA
Styria
Styria, drugi co do wielkości kraj związkowy położony w południowej Austrii, jest niezwykle interesującą destynacją dla turystów poszukujących luksuso...
Więcej info 1 dostępny camping
Camping  Austria- camping w  Styria - wakacje w domkach campingowych I namiotach
Najważniejsze info
Blisko Alp
Wspaniała przyroda
Sporty wodne
Urocze miasteczko
MAPA

Dlaczego camping w Austrii?

Austria - urok i dostojność na pierwszym miejscu
Austrię spokojnie można nazwać państwem luksusu. Już w XIX wieku do kraju przybywały najważniejsze osobistości, by uczestniczyć w słynnych na cały świat balach. Tutaj również rozpoczęła się tradycja wiedeńskiego walca, przy którym często rozbrzmiewała muzyka wybitnego miejscowego kompozytora- Johanna Straussa. Austria jest miejscem, które koniecznie trzeba odwiedzić, dlatego właśnie LUX-camp oferuje najepsze zakwaterowanie na austrackich campingach.
Najważniejsze powody, dla których warto wybrać się na camping w Austrii:

  • wypoczynek w pobliżu pięknych Alp
  • zdumiewająca natura
  • czarujące miasta
  • Wiedeń- kulturalna stolica Europy
  • wyśmienita tradycyjna kuchnia

Najlepsze regiony na camping w Austrii

Styria- camping Austria
Jeśli szukasz miejsca pełnego spokoju z rozległymi jeziorami, gęstymi lasami i pięknymi górami, to warto zarezerwować urlop na campingu właśnie w tym miejscu. W pobliżu campingu znajduje się  jedno z najważniejszych miast- Graz, oraz słynne gorące źródła z wyjątkowymi salonami spa, które zapewnią wspaniały wypoczynek. Styria to region, w którym każdy znajdzie coś co pokocha.
Kempingi Austria - Rejon Salzburga
To jedno z najważniejszych miast w Austrii, w którym urodził się znany kompozytor Wolfgang Amadeusz Mozart. Słynie ze zdumiewającego Starego Miasta nad czarującą rzeką Salzach, w którym wciąż oko cieszy barokowa architektura. Salzburg to miasto pełne pałaców i zabytkowych budynków, a na charakterystycznym wzgórzu wznosi się jeden z największych średniowiecznych zamków - twierdza Hohensalzburg.

Magiczna alpejska natura

Plaże i natura w Austrii
Austria nie ma dostępu do morza, ale daje wiele możliwości do uprawiania sportów wodnych - za sprawą licznych i wielkich jezior. Na granicy z Niemcami i Szwajcarią rozciąga się olbrzymie jezioro Bodeńskie, z kolei w Karintii znajduje się Wörth, którego temperatura często przekracza 20 stopni Celsjusza. Obok jezior charakterystyczną cechą są przepiękne alpejskie tereny i zielone doliny.
Alpejska baśniowa kraina
Pałace, czyste jeziora, w których odbijają się śnieżne szczyty olbrzymich masywów i zdumiewające miasta - to wszystko kształtuje obraz Austrii. Na malowniczych pastwiskach wciąż słychać charakterystyczny dźwięk dzwonków zawieszonych na szyjach krów, a także donośnie jodłowanie. Austria to zielona idylla. Już teraz mogą skorzystać Państwo z bogatej ofery zakwaterowań LUX-camp na austriackich campingach.

Atrakcje, kultura i gastronomia w Austrii

Tradycja i gastronomia
Od wieków w Austrii mieszały się różne kultury, co ma swój wpływ również na tutejsze kulinarne przysmaki. Będąc wakacjach w Austrii, warto w jednej z okolicznych tradycyjnych restauracji skosztować wiedeńskiego sznycla i knedlików. Austria słynie również z przepysznych ciast i deserów, a tradycyjny jabłkowy strudel lub czekoladowy tort Sachera trafi do gustu każdego smakosza. Do tego idealna będzie aromatyczna kawa.
Atrakcje i zabytki w Austrii
Austria to kraj, w którym wciąż można odczuć ducha poprzednich epok poprzez świetnie zachowane zabytki z różnych dziejowych okresów. Stolica Wiedeń charakteryzuje się średniowieczną i barokową zabudową z pałacem i ogrodami Schönbrunn oraz katedrą św. Szczepana na czele. Warto również odwiedzić serce Tyrolu - Innsbruck oraz Salzburg z alpejską scenerią. Austria słynie również z monumentalnych obiektów sakralnych.
WYBIERZ ZAKWATEROWANIE
TWOJA REZERWACJA
Do góry